aojbl2ai


 

شنیده شده است مصاحبه اخیر یکی از نمایندگان مجلس و ادعاهای وی در خصوص خدمت به شهر اراک در یکی از هفته نامه های محلی استان (نامه امیر )به همراه یک کاریکاتور به چاپ رسیده است. در این مطلب سعی شده است تمامی ایرادات و انتقاداتی که به این نماینده وارد است منتشر شود.
متن کامل هفته نامه امیر را در ادامه بخوانید: 

در پی انتشار ویژه نامه های تبلیغاتی انتخاباتی صورت گرفت :

پاسخ به ادعاهای احمد لطفی آشتیانی

 


0xv70o4n

هرچند ارزش و اعتبار برخی افراد را در حدی نمی دانیم که بخواهیم عملکرد آنها را مورد نقد و بررسی قرارداده و صفحات ارزشمند این نشریه را که مخاطبانی فهیم و گرانقدر دارد ، به بحث درباره آنان اختصاص دهیم اما از آنجا که مبارزه با مافیای قدرت و ثروت را در حد توان جزو وظایف خود می دانیم و از طرفی چند نشریه با حمایتهای مالی صاحبان ثروت اقدام به تحریف واقعیت با انتشار ویژه نامه های چند صفحه ای پرداخته اند و بر خلاف قانون در سایه عدم نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج از چارچوبهای قانونی این ویژه نامه ها توزیع می گردد چرا که تیراژ حداقلی این نشریات بی خواننده که اجباراً رایگان در میان مردم توزیع می شوند بهیچوجه یارای تأثیرگذاری در مقابل نامه امیر را ندارد و چاره ای جز توزیع غیرقانونی باقی نمی گذارد برآن شدیم تا در این شماره ویژه نامه تبلیغاتی ، انتخاباتی سید احمد لطفی آشتیانی کاندیدای مجلس نهم را مورد بررسی قرار دهیم تا بیش از پیش با عملکرد وی در چهار سال گذشته آشنا شویم . به همین منظور در ابتدا اهم نکاتی را که ایشان در 4 صفحه ویژه نامه منتشر نموده اند به نظر شما عزیزان می رسانیم


lotfy

فعالیتهای برجسته احمد لطفی آشتیانی در دوره هشتم مجلس در گفتگو با یک نشریه استانی

ظاهراً در تایپ تقدیرنامه یک یا دو غلط املایی پیش آمده بود و این نشریه به خاطر مشکل شخصی که از گذشته داشت از این موضوع ساده استفاده کرده و تلاش کرد با این بهانه علیه اینجانب جوسازی کند
مدرک تحصیلی : من لیسانس مدیریت دولتی را در سال 82 از مرکز مدیریت دولتی اخذ کردم

همانگونه که مشاهده می شود در تمام قسمتهایی که لطفی در مصاحبه اش عنوان نموده کلماتی نظیر « تکمیل خواهد شد » « هنوز قطعی نشده» « ان شاءالله تا حدی مشکل آلودگی حل خواهد شد » « امیدواریم آلودگی نیروگاه شازند کمتر شود » « امیدواریم تا پایان سال 91 تکمیل شود» « ان شاءالله انتظار داریم این پروژه ها تمام شود » « ان شاءالله تأثیرات مثبت این تصمیمات را در کاهش نرخ ارز و طلا شاهد باشیم» به کار رفته حاکی از اقدامات کامل و مثبت به انجام رسیده نبوده و همگی با عبارات با زمان آینده و وعده های آتی به منظور جلب آرای شرکت کنندگان در انتخابات بیان شده و عیناً گفته های خود احمد لطفی آشتیانی است که حداقل در دو  ویژه نامه استانی منتشر شده است اما این پایان موضوع نیست در این ویژه نامه به چند موضوع از جمله موضعگیری لطفی در اختلافات مجلس و دولت که خود وی با صراحت گفته نه سمت مجلس هستم نه دولت که تفسیر اینگونه سخنان که نه این طرفی هستم نه آن طرفی را به اهالی سیاست واگذار می کنیم که در ادبیات سیاسی به این افراد چه می گویند  و یا بیان اینكه در عزل شهردار سابق اراک نقش مستقیم نداشتم که خود بیانگر تأیید ایفای نقش غیرمستقیم در این موضوع خارج از وظایف نمایندگی است .
نسبت دادن ادعای واهی تهیه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک توسط خود وی در زمان شهرداری و اذعان به اخذ مدرک لیسانس از مرکز مدیریت دولتی که کیفیت آن بر همگان روشن بوده البته جا داشت که احمد لطفی محل و نحوه و کیفیت اخذ مدرک دیپلم خود را هم توضیح شفاف می داد و پیگیری مفتضحانه وی در خصوص انتقال نافرجام تیم نفت به اراک و خرج کردن از آبروی مردم اراک در برنامه پربیننده نود و ادعای مضحک اسپانسر شدن کارمندان برای پرداخت هزینه های تبلیغات انتخاباتی وی آنهم در حالیکه کارمندان و کسبه در سایه قانونگذاری این افراد در شرایط نامطلوب روزگار می گذرانند نمونه هایی از پاسخ های غیر منطقی احمد لطفی آشتیانی است كه می توان اشاره کرد تنها قسمتی که پاسخ وی به واقعیت نزدیکتر است تأیید تلویحی عدم مشابهت وی با نلسون ماندلا است که البته یکی از بهره مندان از خدمات ایشان چندی پیش مطرح کرده بود
اما نقطه عطف این مصاحبه تبلیغاتی آنجاست که احمد لطفی اوج درماندگی خود را در مقابل نامه امیر علیرغم گذشت یک و نیم سال از انتشار لوح تقدیر معروف وی که با غلط قرانی بسیار فاحش - و نه غلط املایی - به چاپ رسید نشان داده و آنرا غلطی املایی عنوان کرده که در مرحله پیش نویس صحیح بوده اما در مرحله تایپ که با امضای سیستمی (مهر و امضا) ارسال شده با غلط منتشر شده که این به معنی این است که در دفتر ایشان خیانتی صورت گرفته است که البته لوح ارسال شده با امضای شخص لطفی آشتیانی و با خودکار قابل مشاهده است و این اظهارات مردود ما را مجبور به انتشار مجدد این لوح و نشان دادن غلطهای فاحش وی ( نوشتن کلمه نون به جای ن قرانی و نوشتن یسترون به جای یسطرون و جا انداختن واو و امضای اصلی وی) می نماید . چرا که تمامی خوانندگان مستحضر هستند که کسی که ن قرانی را نون می نویسد دچار غلط املایی نشده و حاکی از بی سوادی و غریبگی با آیات قران دارد و احمد لطفی بهتر بود توضیح می داد که این افراد در دفتر کسی که خود را مذهبی و پیرو ولایت می داند چه کار می کنند و از چه کانالی به این دفتر راه یافته و گزینش شده اند ؟
البته لوح مورد اشاره را مجدداً در قسمت « خبر از ما نظر از شما »منتشر نموده‌ایم تا بار دیگر خوانندگان ارجمند نظر خود را در این خصوص ارسال دارند و موضوع مورد قضاوت عمومی قرار گیرد .
در پایان این مطلب ذكر این نكته لازم است چنانچه دیگر كاندیداهای مجلس شورای اسلامی سعی كنند با تبلیغات واهی و كذب مردم را گمراه نموده و در انتخاب آنان تاثیر غلط بگذارند از نقد ما در امان نخواهند بود لذا از خوانندگان محترم درخواست می‌شود چناچه مداركی مستند از بیانات و دیدگاهها و نظرات كاندیداهای محترم در دست دارند آنرا برای نقد و بررسی به این هفته نامه ارسال دارند .


1 - مشکل آب اراک ان شاء الله تا آخر سال با خروج چاههای قدیمی از مدار تکمیل خواهد شد !!!


2 - ما برای حل معضل آب کشور یک طرح عظیم آبرسانی که در حال حاضر در مرحله مطالعاتی است لحاظ کردیم چون موضوع هنوز قطعی نشده در موردش زیاد صحبت نمی کنم!!!


3 - در مورد آلودگی هوای شهر اراک هم که یکی از دغدغه های مهم مردم است پیگیری های زیادی انجام شده که ثمره آن در طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک قابل مشاهده است !!! اگر این ردیف های بودجه به صورت کامل تخصیص داده شود و پروژه های عمرانی و ... مرتبط با کاهش آلودگی هوا به موقع انجام شود ان شاءالله تا حدی مشکل آلودگی حل خواهد شد . 14 - به نظر شما وجه تشابه شما با نلسون ماندلا چیست ؟ ایشان برای آفریقایی ها زحمت و زجر کشیده اند


4 - در مورد حل مشکل آلودگی نیروگاه حرارتی شازنداز وزیر نیرو سوال کردم اما دلایل ایشان مورد قبول اینجانب نبود ما امیدواریم نتیجه این سوال تبدیل سوخت مازوت به گاز باشد و آلودگی کمتری وارد هوای اراک شود .


5 - در خصوص پروژه دو بانده کردن راه اراک - خمین امیدواریم این پروژه در پایان سال 91 تکمیل شود


6 - در خصوص بزرگراه اراک - آهنگران ان شاء الله تا پایان سال انتظار داریم این پروژه ها تمام شود .


7 - نه سمت مجلس هستم نه سمت دولت !!! در اختلاف میان مجلس و دولت مصالح ملی و منافع مردم ذبح می شود


8 - در خصوص جلوگیری از رشد بی رویه قیمت ارز و طلا در مجلس و دولت برنامه هایی در نظر گرفته شده که ان شاءالله تأثیرات مثبت این تصمیمات را در کاهش نرخ ارز و طلا عملاً شاهد باشیم !!! 9 - سوال : آقای لطفی در زمان شهرداری چه اقدامات خاصی انجام دادید ؟ از مهمترین اقدامات می توانم به طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک اشاره کنم که به صورت دقیق جمع بندی شد و تقریباً پروژه اش هم به نتیجه رسید !!!؟


10 - در عزل شهردار سابق اراک نقش داشتید ؟ من نظر خود را گفته ام اما به صورت مستقیم دخالتی نداشته ام !!!


11 - تقدیرنامه روز خبرنگار : در روز خبرنگار سال گذشته تقدیرنامه ای برای اصحاب مطبوعات تهیه و برای آنان ارسال کردم من پیش نویس را که دفترم تهیه کرده بود ، دیدم و مشکل خاصی در آن نبود و اجازه تایپ و امضای سیستمی را دادم؟؟؟


12 - چرا تیم نفت به اراک نیامد ؟ بعضی ها معتقدند پیگیری های شما در این خصوص برای عوام فریبی و کسب رأی بوده خودتان این موضوع را قبول دارید ؟ برنامه نود یک برنامه از پیش برنامه ریزی شده توسط یک مجری بود که در کارش استاد بود متأسفانه نمایندگان تربیت بدنی باید این مصوبه را اجرا می کردند که نکردند و این تیم در تهران ماند . ما هر کار می کنیم عده ای با غرض و مرض حرفهایی را خواهند زد من به وظیفه ام عمل کردم


13 - برخی می گویند شما در انتخابات قبلی حدود 5 میلیارد خودتان هزینه کردید آیا این امر واقعیت دارد ؟ اسپانسر خاصی داشتید ؟! اسپانسرهای ما هیچکدام سرمایه دار نیستند یا کارمند هستند !!!؟؟؟ یا کاسب و ما در همان حد معمولی هزینه کردیم .


15 - نمره شما در این انتخابات می تواند مشخص شود ؟ ان شاءالله مردم باید بگویند