به گزارش خنجین خبر  دکتر علی الهی در دفتر مجمع اندیشه و وحدت اسلامی حاضر شد و پس از معرفی خود طی سخنانی ابراز داشت من به دعوت مردم آشتیان و حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد رضا آشتیانی پا به عرصه انتخابات گذاشتم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه شما اصالتاً اهل قم هستید چه شناختی نسبت به حوزه انتخابیه خود دارید اظهار کرد. ابوی اینجانب حجت الاسلام الهی سالها قبل مدتی در منطقه آشتیان بوده و منبر می رفته اند و ارادت خاصی به مردم منطقه دارند .وی ادامه داد مهم نیست که من بدانم منطقه چند هکتار مساحت دارد و آمار و ارقام دیگر را بدانم و...!!!!


 

وی در خصوص شناخت خود از مردم منطقه گفت: مردم این سه شهرستان مردمی کشاورز و دام پرور و علم پرورند لذا باید به فکر صنایع بالا دستی و پایین دستی منطقه بود مثلاً استقرار صنایع بسته بندی کود و ...!!!!

الهی در پاسخ به این سوال که به نظرتان شما چقدر شانس انتخاب شدن دارید گفت با توجه به اینکه آقای اخوان و دانش در این دوره شرکت نکرده اند و نیز تعدد کاندیداها در فراهان بسیار به نفع من است و مردم منطقه نیز اقبال زیادی به کاندیداهای فرا منطقه ای دارند و فرزندان منطقه خود را کمک نخواهند کرد.!!!!

الهی پاسخ به سوالاتی در مورد برنامه های خود را به آینده بعد از انتخابات موکول کرد.

(از سخنان دکتر الهی این معنا برداشت می شود که وی شناخت کاملی از حوزه انتخابیه و توانایی ها و پتانسیلهای آن و نیز مسائل و مشکلاتش ندارد)

اکنون با این اوصاف و احوالی که در این حوزه انتخابیه وجود دارد که حتی کاندیداهای فرامنطقه ای مثل آقای الهی از قم که هیچ برنامه مدون و مشخص  و نیز شناختی از مردم و پتانسیلهای شهرستانهای حوزه انتخابیه ندارند کاندیداهای فراهان نسبت به آینده این شهرستان و در مقابل مردم چه برنامه­ای دارند تا مردم منطقه بتوانند نماینده ای که شایسته این سه شهرستان باشد را انتخاب کنند این تعدد کاندیداها در صورتی مطرح است که شهرستان فراهان تقریباً به تنهایی به اندازه دو شهرستان دیگر این حوزه انتخابیه جمعیت دارد و در صورت وحدت بین مردم به راحتی می توانند نماینده ای شایسته متعهد و دلسوز را روانه مجلس کنند که مورد اعتماد هر سه شهرستان این حوزه انتخابیه باشد. و اگر غیر از  این باشد طبیعی است افرادی از مناطق دیگر که هیچ مسئولیتی در منطقه نداشته اند و شناخت و برنامه ای برای آینده و توسعه حوزه انتخابیه ندارند تعدد کاندیداها و عدم وحدت مردم را برگ برنده ای برای خود بدانند.

امیدواریم مردم و کاندیداها کمی نسبت به آینده شهرستان احساس مسئولیت کنند و منطقی تصمیم بگیرند.آیا بهتر نیست کاندیداهای فراهان نشستی باهم داشته باشند و بهترین تصمیم را برای خود و مردم اتخاذ کنند.

 البته انتظار بیشتری از برخی بزرگان و معتمدین منطقه بود که متاسفانه آنها با آوردن برخی چهره ها بیشتر در جهت عدم وحدت تلاش کردند تا این که به فکر آینده مردم باشند و توسعه شهرستانها را فدای منافع شخصی خود کردند.