رجایی: رئیس جمهورکدام بخش از بودجه را عملی کرده‌که به آن ایرادمی گیرد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه احمدی‌نژاد آشکارا به مردم دروغ گفت، تصریح کرد: صحبت‌های رئیس‌جمهور خلاف سیاست های بودجه بود احمدی نژاد کدام بخش از بودجه را عملی کرده است که ایراد به بودجه می گیرد.

به گزارش مرکزی دیلی ، عباس رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: احمدی‌نژاد آشکارا به مردم و افکار عمومی دروغ گفت و این اظهارات زیبنده رئیس دولت جمهوری اسلامی نیست.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیماتی که در مجلس گرفته می‌شود و به وسیله نمایندگان و با خرد جمعی به تصویب می‌رسد با هماهنگی و لحاظ کردن نظرات دولت بوده است. اینکه دولت در مقام اجرا نمی تواند مصوبات مجلس را به اجرا در بیاورد و یا بعضا با انجام کارهایی قانون را دور می‌زند و خلاف قانون عمل می‌کند به عهده مجلس نیست.

وی گفت: یکی از عادت‌های غلط رئیس‌جمهور این است که مجموعه ای را پیدا می‌کند و از آن برای فرار به جلو استفاده می‌کند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه صحبت‌های رئیس‌جمهور خلاف سیاست های بودجه است، تاکید کرد: رئیس جمهور کجای بودجه را عملی کرده است که ایراد به بودجه می گیرد.

وی افزود: بحث ارز در قانون برنامه تعریف شده است و سیاست مدیریت شده قیمت بازار در نظر گرفته شده است و باید به آن عمل می‌شد که در چند ماه گذشته اصلا به اجرا در نیامد.

رجایی با بیان اینکه اظهارات رئیس جمهور مبنی بر این که کارهای عمرانی دقیقا اجرا می شود، غیر قابل است، افزود: تخصیص‌ها در حوزه های عمرانی نشان می دهد که عملا کاری انجام نشده است یا فعالیت های عمرانی متوقف شده است.

وی گفت: اینکه خارج از چارچوب‌های متداول سیاسی حرفهایی را برای عوام بزنیم، ‌پسندید نیست. اگر شرایط فراهم می‌شد تا رئیس جمهور یا وزرایش در میزگردی تخصصی با کارشناسان مربوطه در هر حوزه صحبت می کردند، قطعا قادر به فرار از سوالات مطرح شده نبودند.

به گفته نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس ،احمدی‌نژاد در حالی بحث نقدینگی را مطرح کرد و مدعی شد که نقدینگی ۴ برابر شده است که حجم افزایش نقدینگی در این دوره نسبت به دوره‌های قبل قابل مقایسه نیست.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه احمدی نژاد با آمار بازی می کند، گفت: مجلس تا به امروز به هیچ وجه در برابر دولت احمدی نژاد کارشکنی نکرده و جلوی دولت را نگرفته است و حتی کار دولت را تکمیل کرده است. بنابراین اگر با اظهارات خود بخواهیم سو مدیریت موجود را به گردن مجلس بیاندازیم، کار پسندیده‌ای انجام نداده‌ایم./