16 آذر روز تجدید بیعت دانشجویان و اساتید دانشگاه با ولی فقیه است

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: 16 آذر روز تجدید بیعت دانشجویان و اساتید دانشگاه با ولی فقیه و آرمان های امام راحل است.

دکتر ˈعباس صلاحیˈ روز پنج شنبه ۱۶ آذر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 16 آذر با عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در مقابل استبداد و خودکامگی در تاریخ این سرزمین به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: سربازان امام خمینی (ره) در دانشگاه ها که روزی با نثار جان خویش در جبهه های حق علیه باطل وظیفه خود را انجام می دادند امروز با بهره گیری از کلام رهبر فرزانه انقلاب در حرکتی پرشتاب به سوی قله های رفیع علم و دانش در حرکت هستند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دانشجویان در این مسیر ارتقای سطح معنوی و اخلاقی را لازمه اصلی حرکت توامان به سمت پیشرفت و عدالت می دانند.

دکتر صلاحی عنوان کرد: جنبش دانشجویی همواره نقش تعیین کننده ای در مبارزات آزادیخواهانه مردم بیدار ایران اسلامی و به ویژه در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرده است.

وی بیان کرد: نقش دانشجویان در همه جوامع فراتر از دیگر اقشار جامعه است و این امتیاز و تمایز به دلیل تقارن جوانی و فرهیختگی با روحیه عدالت طلبی، آزادیخواهی و تحول خواهی به سوی تحقق آرمان ها و ایده آل ها است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موفقیت های مکرر دانشجویان ایران اسلامی در عرصه های علمی و پژوهشی سهم مهمی در پیشرفت های علمی و فناوری کشور داشته است.

دکتر صلاحی ادامه داد: همزمان با پیشرفت های علمی بصیرت، آگاهی و واکنش دانشجویان ایران اسلامی نسبت به رویدادهای داخلی و بین المللی به ویژه در حمایت از بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان و سایر نقاط جهان، بسیار پراهمیت و ارزنده است.

وی توضیح داد: بدون شک امروز رمز موفقیت و حرکت دانشجویان بر مدار صحیح مصالح جامعه و دوری از چالش های آفت برانگیز آن هم در هجمه سنگین عقاید و رویکردهای ناصواب و در هنگامه اجتناب ناپذیر جنگ نرم دشمنان علیه میهن اسلامی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به نصایح پدرانه و مشفقانه ولی امر مسلمین به گونه ای است که همچون خورشیدی درخشان شاخص های اصیل حرکت را در این مسیر سخت به افسران اندیشه ورز جامعه منتقل می کند.