دکتر عباس صلاحی مورخ ۲۰ اسفند ماه در سخنرانی در جلسه مجلس شورای اسلامی با حضور مردم شریف حوزه انتخابیه به تشریح مشکلات کشور و سه شهرستان تفرش و آشتیان و فراهان پرداخت که مشروح آن به شرح زیر است :

بسم ا... الرحمن الرحیم

با درود به روح پر فتوح امام راحل بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و با آرزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای

عرض سلام و ادب دارم خدمت مردم شریف و بزرگوار حوزه انتخابیه ام شهرستانهای تفرش ؛‌ آشتیان ؛ فراهان ؛ خنجین و رودبارو درود می فرستم  به ارواح مقدس 400 شهید منطقه و عرض سلام دارم به خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی و 640 جانباز سرافراز

برای من باعث افتخار است که این شایستگی نصیبم شده که به عنوان نماینده سه شهرستان ادیب پرور وارد مجلس شوم . از شهر علم و ادب تفرش زادگاه جد مقام معظم رهبری ، پروفسور حسابی پدر علم فیزیک ، مهندس سحاب پدر علم جغرافیا ، دکتر پارسا پدر علم گیاه شناسی و شیخ طبرسی صاحب کتاب مجمع البیان و از دارالمومنین آشتیان زادگاه علامه میرزا حسن آشتیانی ، دکتر عبد الکریم قریب پدر علم زمین شناسی ، دکتر محمد قریب پدر طب اطفال ، دکتر عبدالعظیم قریب ، دکتر سعید کاظمی آشتیانی موسس پژوهشکده رویان و شهید دکتر غلامرضا دانش اولین نماینده شهرستان و همچنین سرزمین زرخیز و کهن دیار فراهان زادگاه مردان عرصه سیاست ؛ قائم مقام فراهانی ، امیر کبیر و استاد مسلم خط مرحوم فتحعلی واشقانی . از حضور حماسی و 88 درصدی مردم بزرگوار در انتخابات مجلس شورای اسلامی و حسن اعتماد آنان تقدیر و تشکر می کنم و توفیق ادای دین نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمانهای امام راحل و شهدای عزیز و بخصوص مردم بزرگوار منطقه را دارم.

نمایندگان محترم تریبون مجلس تریبونی مقدس است که از این تریبون باید مشکلات مردم و راه حل آنها را بیان نمود . عزیزان در راستای ایفای نمایندگی که مهمترین آن نقش نظارتی بوده چه عملکردی داشته ایم براستی امروز نقش مجلس در سیاست گذاری های کلان چیست؟

رئیس جمهور محترم ؛ ضمن گلایه از عدم حضور حضرتعالی در خانه ملت جهت ارائه بودجه و گزارش کار ، از اینکه اهتمام درکاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را داشته اید تشکر می کنم اما جایگزینی آن با افزایش صادرات غیر نفتی و افزایش مالیات ها جای ت‍امل دارد آقای رئیس جمهور چه اندازه از تولید و بخش صنعت حمایت کرده اید که انتظار افزایش صادرات دارید ؟ آیا گروه های هدف در بخش مالیات مشخص شده اند ؟ اینها به معنی افزایش فشار بر مردم است.

آقای رئیس جمهور! آیا از تعطیلی کارخانه ها و کارگاه های تولیدی خبر دارید ؟ آیا از کاهش قدرت خرید مردم با خبرید؟ آیا سهم بخش کشاورزی و تولید را پرداخت نموده اید ؟

آقای رئیس جمهور ، مجلس نشان داده که در راستای حل مشکلات مردم آمادگی هر گونه تعامل و همکاری با دولت را دارد . در استفاده از نخبگان و کارشناسان اهل فن که به حاشیه رانده شده اند اهتمام بیشتری داشته باشید.

امروز دشمن با بکارگیری همه ظرفیتهای خود اقتصاد ما را هدف قرار داده است و تورم اصلی ترین مساله اقتصادی ماست . امروز درد معیشت مردم درمان می خواهد . بی ثباتی ارزی ، کاهش ارزش پایه پول ملی ،کاهش قدرت خرید مردم از معضلاتی است که بیش از هر زمان دیگری ضرورت اصلاح ساختاری در اقتصاد کشور را نمایان می سازد و می طلبد که در قسمت نظارت و کنترل قیمت ها دقت بیشتری به عمل آید و برخوردهای قانونی با متخلفان انجام شود.

رهنمود های رهبری ، سند چشم انداز ،  قانون برنامه 5 ساله توسعه مهمترین اسنادی هستند که می توان برای پیشبرد کشور به آنها اتکا نمود.

جناب آیت ا... آملی ! مفسدان اقتصادی ؛ فساد اداری و معوقات بانکی بسیار آزار دهنده و از دغدغه های مردم می باشد که مبارزه قاطعانه و همه جانبه جنابعالی و همکارانتان را می طلبد و این از خواسته های به حق مردم می باشد.

و اما در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه ام :

در حوزه دانشگاه :

- توسعه و ارتقای دانشگاه صنعتی تفرش

 – تکمیل دانشکده ها و افزایش بودجه های عمرانی

- موافقت با ایجاد رشته های کارشناسی ارشد در دانشگاه های آزاد تفرش و آشتیان و فراهان

- ارتقای دانشگاه های پیام نور

در حوزه نیرو :

- افزایش اعتبارات و تسریع در پروژه آب هفتیان تفرش به عنوان یک طرح بزرگ ملی استانی

- تامین اعتبارات جهت مجتمع های آبرسانی روستائی در هر سه منطقه

- تکمیل سیستم فاضلاب شهرستان آشتیان و تفرش

در حوزه راه و مسکن :

- تکمیل پروژه های مسکن مهر در هر سه شهرستان که با معضلات فراوانی روبروست.

- تامین اعتبار برای جاده اراک – فرمهین - فرک - نوبران

-  تامین اعتبار و تکمیل تونل نقره کمر و جاده گیان شهرستان تفرش که حدود 10 سال از شروع این پروژه ها می گذرد.

- تامین اعتبار جهت آسفالت راه های روستائی

- تامبن اعتبار جهت جاده راهجرد – آشتیان

در حوزه صنعت و معدن :

-  احداث منطقه صنعتی در خنجین و رودبار

- ارتقاء منطقه صنعتی تفرش

- موافقت اصولی و تسریع در واگذاری واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی

در حوزه نفت و گاز :

- گازرسانی به روستاهای محروم رودبار تفرش و خنجین

- کمک به احداث ایستگاه CNG  خنجین

در حوزه بهداشت و درمان :

- تسریع در جهت تجهیز بیمارستان فرمهین

– تسریع در تکمیل درمانگاه دیالیز شهرستان آشتیان

- تشکیل شبکه بهداشت و درمان فراهان و ارتقاء مرکز

- افزایش تعداد پزشکان عمومی مشمول طرح برای مراکز بهداشتی و درمانی روستائی

– ایجاد مرکز بهداشتی و درمانی در دهستان خرازان تفرش

در حوزه وزارت کشور :

- تسریع در ارتقای روستای تلخاب به شهر

- تاسیس پاسگاه انتظامی در تلخاب و رودبار تفرش

در حوزه استانی:

- نگاه عدالت محور به هر سه شهرستان در تخصیص اعتبارات با توجه به مشکلات ،کمبودها ، استعداد و پتانسیل هر منطقه

 - اولویت با طرح هایی باشد که مشمول زمان شده و باعث تبعات منفی شده است.

- اعتبارات استانی از محل درآمدهای استان پرداخت شود .

- استقرار تمامی ادارجات شهرستان فراهان و ایجاد دفاتر در شهر خنجین

- تشکیل اداره میراث فرهنگی و گردشگری تفرش

در حوزه کشاورزی :

– افزایش وام صندوق توسعه کشاورزی

 – سرمایه گذاری و حمایت از کشت های جایگزین

 

 لازم می دانم پیشاپیش ضمن تبریک سال جدید ، سالی سرشار از موفقیت همراه با  توسعه همه جانبه برای ایران اسلامی باشد .

ضمناً با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی از همه موکلین خود تقاضا دارم که با انتخاب آگاهانه و عالمانه خود و همچنین حضور پرشور خود یکبار دیگر ولایت مداری و عشق به نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشند و همچنین از تجربیات سالهای گذشته استفاده لازم را برده و با توجه به توانمندی – ولایت مداری – تجربه و تخصص و تعهد فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند .

                                                    تجربه دیروز – استفاده امروز – امید به فردا  ۰۰۰ والسلام